Brno hledá firmu, která postaví bazén za Lužánkami za 205 milionů

Vložil
ČTK
22.12.2020 18:55
Brno

Ponava

Otakar Oplatek


Brno – Brno hledá firmu pro stavbu pětadvacetimetrového bazénu za Lužánkami. Předpokládané náklady jsou 205 milionů korun, uvedl v tiskové zprávě primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Na část nákladů zkusí město získat dotaci. V místě už jeden bazén je, měří 50 metrů.


Radní Brna dnes schválili zahájení zadávacího řízení pro zakázku. "V příštím roce na nás čeká jedna z největších sportovních investic ve městě. K padesátimetrovému bazénu v Lužánkách přibude nový pětadvacetimetrový. Díky tomu se na tomto plaveckém stadionu budou moci konat mezinárodní plavecké soutěže a zároveň poslouží k plavání škol a veřejnosti. Pokud vše půjde bez potíží, vybraná společnost začne s pracemi v únoru příštího roku. Hotovo by mělo být na podzim 2022," uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS).

Podle Hladíka je stavba bazénu důležitá. "Jedním z hlavních důvodů je obecný nedostatek plaveckých ploch v Brně. Kvůli tomu není uspokojena poptávka po organizovaném plavání ani po plavání veřejnosti. Zároveň v Brně chybí dostatek bazénů pro povinný školní plavecký výcvik a někteří žáci kvůli tomu musí jezdit mimo město," řekl Hladík.

Podle něj bude mít bazén osm drah a vedle něj bude ještě jeden menší pro děti na výuku plavání. "Nový bazén bude v neposlední řadě sloužit také pro rozplavby v rámci různých plaveckých soutěží," dodal Hladík.

Nový bazén bude v místech, kde byl v minulosti školní šestnáctimetrový bazén, veslařský trenažér a v prostorech pod nevyužívaným parkem u hlavního vstupu do objektu. Počítá se s tím, že k jeho provozu budou využity současné technologie. "Projekt jsme konzultovali se zástupci plaveckých sportů. Naším cílem je postavit bazén vhodný pro závody plavecké, vodního póla, rozplavby při mezinárodních závodech a podobně. Rozměry byly upraveny tak, abychom splnili pravidla Mezinárodní plavecké federace," řekl radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Současně se zrekonstruuje vstup současného bazénu a částečně i zázemí a přilehlé plochy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články