Brno nesmí nakládat s pozemky Jaselských kasáren, rozhodl soud

Vložil
ČTK
03.10.2017 13:30
Brno

Brno - Předběžné opatření, kterým soud zakázal Brnu nakládat s pozemky Jaselských kasáren, platí a je pravomocné, rozhodl Krajský soud v Brně. Soud tak dal za pravdu firmě Kliminvest, která získala pozemky smlouvou v roce 2007 a měla zajistit přestavbu areálu na byty, obchody a kanceláře. Přestavbu však nezahájila ve smluvním termínu, pouze zbourala staré objekty, proto jí město v roce 2009 smlouvu vypovědělo. O rozhodnutí soudu dnes firma informovala v tiskové zprávě.

Soud zatím rozhodl definitivně jen o předběžném opatření. O platnosti či neplatnosti výpovědi se bude dále rozhodovat. Město tak nemůže s pozemky nakládat a je tedy zřejmé, že jakákoli výstavba mezi ulicemi Štefánikova a Střední se znovu oddaluje. Město se neúspěšně snažilo dohodnout s firmou mimosoudně. Vyjádření města ČTK zjišťuje.

Kliminvest město také žaluje o náhradu škody 360 milionů korun, s penále dosahuje 480 milionů a každý rok se má penále zvyšovat o 40 milionů.

Město už v minulých měsících chystalo dílčí změnu územního plánu, aby bylo možné postavit více bytů místo původně plánovaného většího množství obchodů a kanceláří.

V bývalých Jaselských kasárnách se natáčel seriál Četnické humoresky. Od demolice budov areál zarostl náletovými dřevinami a zůstává neudržovaný.
0 komentářů
přidat komentář

Související články