Na místě Jaselských kasáren v Brně budou byty, úřady a obchody

Vložil
ČTK
19.03.2008 16:10
Brno

Brno - Na místě Jaselských kasáren poblíž centra Brna budou už v roce 2010 domy s byty, kancelářemi a obchody. V areálu se ještě loni stály staré budovy, v nichž se natáčel seriál Četnické humoresky, pozemky pak chtěla využít Česká televize pro stavbu nového sídla. Nakonec si to ale rozmyslela. Původní stavby už jsou zdemolované a ještě letos se místo nich začne firma Kliminvest stavět soubor Novus.
    Jaselská kasárna se tak zařadí k dalším armádním areálům, která po letech chátrání našla nové využití. Třeba kasárna ve Slatině využije město pro průmyslově-komerční areál.
    Dva hektary poblíž centra ale mohou využít i obchodníci, část v několikapatrových budovách tak obsadí obchody. Vyšší patra budou patřit kancelářím a místo bude i pro 400 bytů.
    Novus neobsadí celý areál kasáren. Projekt se zastaví v místech, kde by později mohla být prodloužena ulice Šumavská. Nové budovy budou stát podél Štefánikovy i rovnoběžné Staňkovy, mezi nimi vznikne jakési atrium, kde architekti počítají s parkovou úpravou. Zahrady by měly být i na střechách domů.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
ZAKLDATEL STAVBY
MY- BRNO
02.08.08 12:16
něco více o projektu ...
štěpán
02.08.08 04:34
zobrazit všechny komentáře

Související články