Alžbětiny lázně chtějí lákat hosty na krátkodobé pobyty

Vložil
ČTK
23.10.2019 19:25
Karlovy Vary

Karlovy Vary – Městské Alžbětiny lázně v Karlových Varech chtějí cílit svoji nabídku na hosty, kteří přijedou na dvoudenní nebo třídenní pobyty. ČTK to řekla karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). Město zároveň shání dotace na postupnou rekonstrukci budovy lázní. Podle opozice ale vedení Karlových Varů jen přešlapuje na místě a stav lázní se stále zhoršuje.


"Je jasné, jestliže jsme se upnuli k tomu, že bychom se rádi stali součástí světového dědictví UNESCO, že se k nám začnou stahovat lidé, kteří k nám budou jezdit na kratší pobyty. Nechceme ty jednodenní, ale chtěli bychom dvě až tři noci. A pro ty hotely místa většinou nenabízí, orientují se na delší pobyty," uvedla Pffefer Ferklová.

A právě pro turisty, kteří si chtějí lázeňskou péči vyzkoušet, by služby Alžbětiných lázní byly ideální, míní primátorka. Hospodaření městské firmy, kterou muselo město podpořit tento měsíc částkou 3,8 milionu, aby měla na výplaty, je dlouhodobě ztrátové. Důvodem je i to, že služby pro klienty zdravotních pojišťoven jsou pro Alžbětiny lázně ztrátové. Proto je chtějí Alžbětiny lázně omezit.

Hlavním problémem těchto lázní je jejich technický stav. Na opravy by bylo potřeba 400 až 700 milionů korun. Plán bývalého vedení města na koncesní řízení, které by přivedlo do Alžbětiných lázní soukromého investora a provozovatele, současné vedení Karlovových Varů odmítlo.

Podle primátorky by se daly využít prostředky z vládního programu Restart v případě, že by se podařilo dojednat otevření pobočky Západočeské univerzity v Karlových Varech. Pro balneologické obory by pak Alžbětiny lázně mohly být výcvikovým místem.

"My jsme dnes mohli být ve fázi projektování rekonstrukce, ale jsme stále v bodě nula. Není navržen konkrétní model, co se s Alžbětinými lázněmi bude dělat," řekl na jednání zastupitelstva opoziční zastupitel a bývalý primátor Petr Kulhánek (KOA).
0 komentářů
přidat komentář

Související články