Prostranství před Alžbětinými lázněmi v K. Varech čeká obnova

Zdroj
Vladimír Meluzín
Vložil
ČTK
14.03.2006 14:10
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Prostranství před Alžbětinými lázněmi v Karlových Varech a přilehlé Smetanovy sady letos čeká rozsáhlá obnova. Naváže na nynější úpravy historického lázeňského objektu, který provozuje společnost vlastněná městem. Náklady na stavební a parkové úpravy okolí Alžbětiných lázní se budou pohybovat kolem čtyř milionů korun. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Jakub Kaválek.
Ve stavební části bude úplně vyměněn povrch parkových cest a na ploše před lázněmi. Tady nahradí poškozený povrch nový přírodní kámen sestavený do mozaiky z dlažby. V minulosti použitý kámen na parkové cesty pro změnu vystřídá písek. "Drobné kostky, jimiž byly stezky vydlážděny, jsou hodně poškozené. Mnohé zmizely, další jsou rozdrolené. Vrátíme se ke klasickému písku, jako je tomu v dalších karlovarských parcích," uvedl mluvčí.
Rada města již vybrala vítěze výběrového řízení na rekonstrukci, kterým se stala karlovarská společnost Tima. Nabídla nejvýhodnější cenu pro provedení prací. "Rekonstrukce by měla začít v dubnu a dokončena bude v červnu letošního roku. Jedná se o místo, které je s oblibou vyhledáváno návštěvníky města i místními obyvateli. Proto je nezbytně nutné zlepšit jeho stav. Obnova prostranství je hrazena z městského rozpočtu," poznamenal Kaválek.
Na úpravy vlastní budovy Alžbětiných lázní bylo před letošní sezonou vynaloženo přibližně 3,5 milionu korun. Modernizována je lázeňská restaurace a vstupní hala. Letos by měla společnost Alžbětiny lázně v dalších úpravách interiérů pokračovat. "Stavební a technické dispozice budovy v mnoha ohledech nevyhovují současným nárokům klientů. Proto se z nich snažíme postupně vytvořit moderní lázeňský provoz v historické budově," uvedl ředitel lázní Miloš Vedral.
Ve vstupní budově Alžbětiných lázní se po rekonstrukci haly změnil příjem klientů. Zcela nová je informační recepce, kde usnadní hostům orientaci v rozlehlé budově. "Dalším prvkem ke zlepšení služeb je elektronický pořadníkový systém na procedury, který je už běžný například v bankách či úřadech. A protože jsme měli v minulosti problémy s kapesními krádežemi, je tady i nové bezpečnostní zařízení a kamerový systém," dodal Vedral.
0 komentářů
přidat komentář

Související články