Alžbětiny lázně vymění všechna okna, částečně z dotace

Vložil
ČTK
02.02.2021 18:25
Karlovy Vary

Karlovy Vary – Karlovarské Alžbětiny lázně vymění všechna okna. Na rekonstrukci získaly městské lázně dotaci, která pokryje část nákladů. Při plánovaní výměny musely lázně vyhovět podmínkám památkářů, řekl ČTK předseda představenstva Alžbětiných lázní Václav Benedikt. Projekt podle něj zahrnuje výměnu 403 oken na fasádě a 102 na střeše.


"Žádali jsme o podporu v rámci páté výzvy úspory energie ministerstva průmyslu a obchodu na projekt s celkovými náklady 24 milionů korun. Je tu ale vysoká míra kofinancování," uvedl Benedikt.

Dotace pokryje asi 30 procent celkových nákladů, což znamená, že Alžbětiny lázně získají asi osm milionů korun, zbytek dodá město Karlovy Vary jako jediný akcionář.

Práce by měly podle projetu trvat až do roku 2023. Lázně při výběrovém řízení dostaly jedinou nabídku na výměnu oken. Komplikovanost zakázky je v tom, že asi sedm procent oken má projít repasí a zbytek budou repliky. Přitom, jak Benedikt řekl, původní okna byla dělaná ručně a prakticky žádná dvě okna na památkově chráněné budově nejdou stejná.

Výměna oken je první velkou investicí, kterou Alžbětiny lázně zahájí celkovou rekonstrukci. Následovat by měla například rekonstrukce střechy a krovů, generální opravou už prošel výtah, chystá se i oprava vchodu a vstupního prostoru Alžbětiných lázní.
0 komentářů
přidat komentář

Související články