Xella Trockenbau-Systeme se od června 2009 jmenuje Fermacell

Publisher
Tisková zpráva
26.06.2009 00:05
James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha

V České republice se Xella Trockenbau-Systeme GmbH, organizační složka Praha, přejmenuje na Fermacell GmbH, organizační složka Praha. Produktová značka sádrovláknitých desek Fermacell je tak současně i novým obchodním jménem společnosti. Firma bude i nadále součásti skupiny Xella Gruppe.
 
„Změna názvu společnosti nám přináší jasné a srozumitelné spojení s naší hlavní a na trhu dobře etablovanou značkou“, říká Miloš Kincel, ředitel Fermacell GmbH, organizační složka Praha. „Znalost značky Fermacell je v odborné veřejnosti velmi vysoká – Fermacell není jen známou značkou, ale také synonymem pro sádrovláknité desky jako takové. Jednotné jméno produktu a firmy navíc usnadňuje další internacionalizaci podnikání - značka Fermacell je zavedená a známá i v dalších zemích. Při komunikaci bude Fermacell GmbH vystupovat jako součást Xella Gruppe."
 
Sádrovláknité desky Fermacell jsou nyní často využívány např. v oblasti klasických montovaných dřevostaveb. Díky jejich statickým parametrům a vynikající požární odolnosti jsou však předurčeny i pro vícepodlažní budovy (i na bázi dřevené konstrukce),  nástavby bytových domů či pro nebytové objekty typu školy, nemocnice nebo administrativní budovy. Součástí výrobního programu firmy Fermacell GmbH jsou i cementovláknité desky Powerpanel určené pro použití na fasádách nebo ve vlhkých prostorách.
 
Xella Trockenbau-Systeme GmbH - nyní Fermacell GmbH - je součástí Xella Gruppe, jednoho z vedoucích podniků na evropském trhu se stavebninami a surovinami. Xella Gruppe docílila se zhruba 7.900 pracovníky na celém světě v roce 2008 obrat přesahující 1,4 miliardy Eur.
Xella Gruppe je se značkou FERMACELL největší evropský výrobce sádrovláknitých desek.
Xella Gruppe je se svými značkami Ytong, Hebel a Silka největším světovým výrobcem pórobetonu a vápenopískových tvárnic. 
Sádrovláknité  a cementovláknité desky FERMACELL pak Fermacell GmbH na českém trhu prodává prostřednictvím  své organizační složky, která sídlí v Praze-Zbraslav.
Produkty YTONG a SILKA dodává na českém trhu firma Xella CZ, s.r.o. se sídlem v Hrušovanech u Brna.
0 comments
add comment

Related articles