Ve Žďáru nad Sázavou vznikne nový městský park na Klafaru, kde se staví domy

Publisher
ČTK
22.12.2022 08:20
Czech Republic

Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou – Ve Žďáru nad Sázavou vznikne nový městský park v lokalitě Klafar, kde se staví nové obytné domy. Radnice už vybrala ateliér, který udělá projektovou do- kumentaci. Park by měl vznikat po etapách. Na první úpravy přibližně dvouhektarového území má město ve svém rozpočtu na příští rok 2,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekl starosta Martin Mrkos.


"Ten prostor je poměrně velký, je tam v blízkosti cyklostezka," uvedl starosta. V sousedství se rozrůstá bytová zástavba. "Právě tím, jak se to sídliště Klafar dynamicky rozvíjí a vznikla už vlastně osmá čtvrť Žďáru, tak tahle forma občanské vybavenosti je na místě," uvedl Mrkos.

Park u ulice Sázavská by měl kromě zeleně a sítě cest obsahovat hřiště a vodní prvky. Projektovou dokumentaci vypracuje brněnská společnost Atregia, která vyhrála výběrové řízení. "My jsme oslovili osm ateliérů," řekl Mrkos. Doplnil, že jde o zakázku v hodnotě skoro za 1,5 milionu korun. Město žádalo, aby v týmu pracovali i specialisté na krajinářskou architekturu, vodohospodářské a dopravní stavby.

Příští rok chce město začít území budoucího parku upravovat pomocí zeminy vyvezené z rybníka Velký Posměch při jeho rekonstrukci.

Dvacetitisícový Žďár nad Sázavou patří podle dřívějších vyjádření radnice mezi zelená města, na jeho území roste okolo 9000 stromů. Loni odborná firma obnovovala stromořadí ve 12 lokalitách. Město se také snaží vracet do krajiny zaniklé polní cesty, i u nich nechává sázet stromy a keře. Letos byla obnovená čtvrtá polní cesta směrem ke vsi Vysoké.
4 comments
add comment
Subject
Author
Date
Ve Žďáře...
Zdeněk Navrátil
04.01.23 12:22
Re: Ve Žďáře...
redakce
04.01.23 01:58
... Che!...
šakal
04.01.23 01:55
... Che che?
Hejkal
05.01.23 11:41
show all comments

Related articles