V Pardubicích by mělo vzniknout sídliště nejméně s 1260 byty

Publisher
ČTK
10.02.2021 14:15
Czech Republic

Pardubice

Pardubice – Developerská společnost Black Bird Real Estate připravuje v Pardubicích rozsáhlý projekt na výstavbu bytů. V prvních dvou etapách jich chce vybudovat celkem 1260. Plán masivní zástavby v lokalitě S.K. Neumanna v bývalém areálu železničního vojska před časem odmítla městská komise pro architekturu a urbanismus, vedení města však s předloženou územní studií souhlasilo.


Podle oznámení o vlivu záměru na životní prostředí EIA chce investor vybudovat na ploše více než 8,5 hektaru zatím osm bytových domů a 2465 parkovacími místy. Výška bytové zástavby by se měla postupně snižovat směrem k blízké přírodní lokalitě Červeňák na východě. Byty mají doplňovat prostory pro občanskou vybavenost v přízemí, které mohou být využity například pro školku, drobné služby a zdravotní, restaurační nebo fitness zařízení. Počítá se i se speciálními prostorami pro bydlení seniorů vyžadujících zdravotní péčí.

V první etapě by měly vzniknout dva bytové domy na nejsevernější části území. Druhá etapa s šesti objekty je vázána na výstavbu jihovýchodního obchvatu města. Tato část výstavby by měla být dokončena do roku 2023.

Komise pro urbanismus a architekturu v minulosti projekt jednomyslně odmítla. Vadil jí zejména vysoký podíl zastavěné plochy území a nedostatečné dopravní napojení na současné ulice.
0 comments
add comment