V kladenské lokalitě Vojtěšská huť bude možný větší rozvoj

Publisher
ČTK
31.12.2020 09:00
Czech Republic

Kladno

Kladno – V kladenské lokalitě Vojtěšská huť, původní průmyslové zóně, umožní upravený regulační plán větší rozvoj. Dosud zde platila přísnější pravidla, která omezovala místní podnikatele, většina z nich se proti nim ohradila. Zastupiteli schválená změna z letošního prosince je kompromisem mezi zachováním ochrany místním industriálním památkám a podporou zájmů firem. ČTK to řekl kladenský zastupitel Petr Drnec (ODS).


V lokalitě působí desítky firem, které zaměstnávají několik tisíc lidí, například v oblasti menší výroby, skladování a podobně. "Původní znění regulačního plánu bylo v neprospěch podniků," uvedl Drnec. Regulace byla příliš přísná v kritériích pro zastavěnost plochy, počet podlaží, oblastech využití a podobně. Nová pravidla také pomohou zachovat zdejší ráz a ochrání místní industriální památky a další historické objekty, zároveň ale neomezí podnikatelskou činnost.

Regulační plán Vojtěšská huť se zabývá kladenským územím na ploše 113 hektarů, lokalita je též zvaná Koněv. V 19. a 20. století zde fungovala hutní výroba, nyní jsou tu desítky firem. Poblíž fungovala o několik desítek let mladší huť Poldi. V zóně je také například technická památka vápenné pece, někdejší koksovna či historická industriální hala Strojovna, kde se konají kulturní akce.

Regulační plány upřesňují rozvoj města, který v první řadě definuje územní plán. Kladno má čtyři regulační plány, kromě Vojtěšské huti se týkají centra města, okolí Štechovy ulice a čtvrti Podprůhon, která je jednou z nejstarších částí města.
0 comments
add comment

Related articles