Kladno nechá prověřit možnosti rozvoje staré průmyslové zóny

Publisher
ČTK
28.06.2019 15:05
Czech Republic

Kladno

Kladno - Kladno nechá prověřit možnosti rozvoje části staré průmyslové zóny. Pro lokalitu zvanou Vojtěšská huť zvažuje úpravu regulačního plánu výstavby, který nechalo zpracovat minulé vedení města. Podle kladenského primátora Dana Jiránka (ODS) hrozí, že by soud mohl plán zrušit. Na tři desítky tamějších podnikatelů označilo regulační plán jako omezující rozvoj podnikání v lokalitě. Dokument počítá se zachováním industriálních památek, preferuje výstavbu bytů.


Někteří kritici regulačního plánu, který upravuje systém výstavby a rozsah dalšího rozvoje místa, na jednání zastupitelstva mimo jiné uvedli, že dokument nerespektuje ekologické znečištění lokality. Město v minulosti nechalo některé části sanovat, ale podle primátora to bylo na úroveň průmyslové výroby a nikoliv pro stavbu bytů, což by mohlo být až desetinásobně dražší.

"Velká část vlastníků pozemků nabyla dojmu, že regulační plán je příliš svazující," řekl ČTK Jiránek. Podle něj také majitelům nemovitostí vadí i nejednoznačné formulace. Městu se navíc ozvaly další firmy, které by v lokalitě chtěly podnikat.

Regulační plán Vojtěšská huť řeší území o ploše 113 hektarů, lokalita je též zvaná Koněv. V 19. a 20. století zde fungovala hutní výroba, v současnosti tu podnikatelé provozují desítky firem. Poblíž fungovala o několik desítek let mladší huť Poldi.

Územní plán Kladna, který řeší limity rozvoje, doplňují celkem čtyři regulační plány. Kromě Vojtěšské huti se týkají centra města, lokality v okolí Štechovy ulice a čtvrti Podprůhon, která je jednou z nejstarších částí města. Smyslem regulačních plánů má být upřesnění podmínek pro případné investory, zavedení limitů pro výstavbu například kvůli ochraně historických staveb a zajištění větší srozumitelnosti možného využití území.
0 comments
add comment

Related articles