V Brně se budou stavět domy pro 340 lidí u sídliště Kamechy

Publisher
ČTK
30.04.2018 10:45
Czech Republic

Brno

Bystrc


Brno - V Brně se má jižně od sídliště Kamechy začít stavět patrně od příštího roku obytný celek nazvaný Rezidence Vrbovec. V rodinných a řadových domech má najít bydlení zhruba 340 lidí. Areál vyroste na ploše šesti hektarů na místě bývalého zemědělského areálu, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA.

Pozemek sousedí také s Vrboveckým mlýnem a jižně ho ohraničuje potok Vrbovec. Ještě před stavbou je potřeba změnit územní plán. Developer, jímž je společnost Colonico, rozčleňuje plochu na tři zóny, a to na čisté bydlení, na všeobecné bydlení a na rekreaci.

V čistém bydlení se počítá s 34 rodinnými domy s výměrou pozemků od 500 do 2000 metrů čtverečních a s devíti řadovými domy. V druhé zóně má být šest domů a v jihovýchodní rekreační části, která navazuje na jezdecký klub Eliot, mají být tenisové kurty, malá víceúčelová hala a fitness.

Obytný komplex se má napojit na ulici Hostislavova po současné účelové komunikaci, která se musí opravit a rozšířit.

V Brně v posledních letech docházejí volné byty. Důvodem je zastaralý územní plán, kvůli kterému developeři odkládají některé projekty, i dobrá ekonomická situace, kdy si spousta lidí kupuje byt jako investici a pronajímají je.
0 comments
add comment

Related articles