Brno hledá zhotovitele na výstavbu nové školky pro 170 dětí

Publisher
ČTK
11.05.2016 12:45
Czech Republic

Přerov

Brno 11. května - Brno vyhlašuje výběrové řízení na zhotovitele stavby mateřské školy na sídlišti Kamechy v městské části Bystrc. Podle primátorova náměstka Richarda Mrázka (ANO) se náklady odhadují na 74 milionů. Vznikne za ně budova s šesti třídami téměř pro 170 dětí. Stavba by mohla být hotová příští rok v létě. Na sídlišti už jedna školka je, ale kvůli rozrůstající se zástavbě a novým obyvatelům už nestačí.


Podle Zuzany Taušové z tiskového střediska magistrátu bylo letos v březnu v Kamechách nahlášeno k pobytu téměř 2300 lidí. "Další tam mohou být, aniž by byli přihlášení k pobytu," dodala Taušová.

Nová školka bude mít vlastní kuchyň, součástí projektu je i vybudování parkoviště a oplocené školní zahrady s dětským hřištěm. "Výběrové řízení poběží následující dny. Jak budeme mít vysoutěženo, můžeme zahájit stavbu. Předpokládáme, že pokud nedojde k odvolání, stavba může být hotová koncem srpna příštího roku," uvedl Mrázek.

Podle něj má městská část Bystrc a zejména Kamechy velký deficit ve školských zařízení. "Vzhledem k tomu, kolik obyvatel dnes v Kamechách žije a kolik je tam dětí, kapacity jsou nedostatečné. Stavbu se snažíme vybudovat jako mateřskou školu, nicméně do budoucna počítáme s tím, že ji jednoduchými úpravami můžeme přestavět na základní školu," dodal Mrázek.

Brno má téměř 140 mateřských škol, které navštěvuje zhruba 11.500 dětí. Na přelomu tisíciletí to bylo přes 8000. Přestože Brno v posledních letech rozšířilo školky asi o 2500 míst stavebními úpravami nebo výstavbou nových objektů, stále se najdou rodiče, kteří nemají děti kam umístit. Často jsou to ale děti mladší tří let.
0 comments
add comment

Related articles