Soud dnes posoudí verdikt ÚOHS k zakázce na opravu vily Tugendhat

Publisher
ČTK
27.09.2006 10:40
Czech Republic

Brno

Brno - Brněnský krajský soud má dnes posoudit rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k výběrovému řízení na projekt opravy vily Tugendhat. Tendr na projektovou dokumentaci napadla trojice neúspěšných architektů. Úřad však opakovaně potvrdil, že byla soutěž v souladu se zákonem. Vila, která je na seznamu světového dědictví UNESCO, čeká na generální opravu už několik let.

    Architekti Ludvík Grym, Jan Sapák a Jindřich Škrabal namítali, že vítězná firma Omnia nemá v obchodním rejstříku zapsány činnosti, které by jí umožňovaly projekt připravit. Antimonopolní úřad návrh na zrušení tendru nebo vyřazení Omnie dvakrát zamítl. Vyhodnocení zakázky podle něj bylo v souladu se zákonem, protože společnost doložila kvalifikační předpoklady svého subdodavatele.
    Projekt na rekonstrukci zatím není hotový. Není ani jisté, zda památkáři dostanou od města potřebné peníze. Brněnští zastupitelé v polovině září rozhodnutí o uvolnění 200 milionů odložili a teď chtějí s památkáři jednat o snížení ceny. Původně měla oprava stát asi 112 milionů.


> Brněnští radní schválili navýšení peněz na opravu vily Tugendhat [8.9.2006]
> Oprava vily Tugendhat se kvůli věrnosti detailů prodraží [11.8.2006]
> Rekonstrukce vily Tugendhat má začít na podzim [16.6.2006]
> Sympozium MATERIALITA s podporou společnosti Xella [24.5.2006]
> Vilu Tugendhat čeká oprava, dosavadní přípravy mapuje výstava [15.5.2006]
0 comments
add comment

Related articles