Přestavba zimního stadionu v Jihlavě může začít v půlce roku 2009

Publisher
ČTK
02.10.2008 12:55
Czech Republic

Jihlava

Jihlava - V polovině příštího roku by měla začít dlouho očekávaná přestavba letitého Horáckého zimního stadionu v Jihlavě. Za necelé dva roky by měla vzniknout multifunkční hala, sloužící hlavně potřebám hokejistů prvoligové Dukly. Hala bude mít parametry vyhovující i extraligovým požadavkům, bez omezení může sloužit také všem ostatním halovým sportům, pro pořádání koncertů nebo společenských akcí. Novinářům to dnes řekl jednatel HC Dukla Jihlava Bedřich Ščerban.

Hokejové zápasy a další sportovní utkání bude moci sledovat kolem 5000 návštěvníků, pro koncerty se kapacita zvýší o dalších 500 diváků. Na ochozu na výškové úrovni vstupu ze Smetanových sadů bude po celém obvodu haly místo pro stánky s občerstvením a propagačními předměty. "Na místě současné druhé ledové plochy vyroste tréninková hala, pod níž bude třípatrové podzemní parkoviště s kapacitou 240 stání," řekl projektant Vladimír Žák.
Podle Ščerbana bude záležet až na dohodě s dodavatelem vzešlým z výběrového řízení, zda přestavba proběhne jednorázově, nebo po etapách. "Etapový průběh by stavbu prodražil asi o 20 milionů korun, přibližně stejné náklady by však vznikly zajištěním náhradní ledové plochy pro všechna družstva," uvedl Ščerban.
Celkové náklady na přestavbu by měly dosáhnout přibližně 650 milionů korun. Měly by je uhradit evropské dotace, podle Ščerbana by měly přispět i město a kraj Vysočina. Multifunkční hala by měla podle zástupců města i vedení Dukly zajistit návštěvníkům kultivované prostředí.
Hokejisté Dukly Jihlava získali 12 mistrovských titulů a jsou nejúspěšnějším českým klubem v historii. Nejlepší roky zažívala Dukla na konci 60. a na začátku 80. let, kdy byla i hlavním dodavatelem hráčů do reprezentace.
Horácký stadion byl postaven v letech 1954 až 1955. V roce 1967 byl zastřešen, v roce 1989 přibylo venkovní kluziště a posilovna. Po rekonstrukci, dokončené v roce 1997, se stadion po demontáži mantinelů využívá i ke koncertům či prodejním výstavám. Víceúčelové je také venkovní kluziště.

> Studie Horáckého zimního stadionu
0 comments
add comment

Related articles