Střecha Jihlavského stadionu potřebuje opravu

Publisher
ČTK
12.06.2018 14:30
Czech Republic

Jihlava

Jihlava - Jihlava má k dispozici předběžné informace statika o stavu střechy zimního stadionu. Oprava bude nutná. Kvůli technice, která se má po ploše stadionu pohybovat v době oprav, není možné začít s ledováním. Kompletní statické posouzení bude mít město k dispozici na konci srpna. ČTK to řekl náměstek primátora Radek Popelka (ANO). Podle dřívějšího posudku skončí životnost střechy v srpnu 2019. Nový posudek radnice zadala, aby zjistila, zda není možné díky opravám posunout, nebo zda ho nebude nutné zkrátit.


"Rozsah potřebných oprav ještě přesně nevíme. Čekáme na zprávu, zatím skončily průzkumné práce, statik prověřil všechny konstrukce, jsou odebrané vzorky, které jsou v laboratořích,"
řekl Popelka. Podle jeho vyjádření už je zřejmé, že některé opravy bude nutné udělat bezodkladně. "Nehrozí to zhroucením, ale abychom mohli začít mrazit, chceme po něm, aby rychle řekl, co je tam potřeba opravit," řekl Popelka.

Server iRozhlas, který dnes upozornil na rozhodnutí statika, napsal, že statik kvůli dezolátnímu stavu střechy stadionu zakázal ledování, dokud ji město neopraví.

Led zimního stadionu se podle Popelky začíná po letní přípravě tvořit obvykle od 1. srpna. Letos měl zájem trénovat v Jihlavě zahraniční tým, pro který by se musel led připravit již 15. července. "Dohodli jsme se s Duklou, že to raději odvolají, protože nevíme, zda budeme schopni do 15. července opravit nějakou závadu na střeše," řekl Popelka.

O zadání nového posudku rozhodla jihlavská radnice v únoru. Zaplatí za něj 440.000 korun. Horácký zimní stadion má zastřešení z 60. let. Vlastníkem stadionu i hokejového klubu Dukla je město. Podle dřívějších odhadů by výměna střechy stadionu mohla stát kolem 50 milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles