Jihlava vypíše soutěž na podobu nového zimního stadionu

Publisher
ČTK
05.04.2019 14:15
Czech Republic

Jihlava

Jihlava - Jihlavská radnice schválila zadání a soutěžní podmínky užší architektonické soutěže o návrh na víceúčelovou sportovní halu. Hala má nahradit Horácký zimní stadion, u něhož končí životnost zastřešení. Soutěž město vyhlásí zřejmě v polovině příštího týdne. Výsledky dvoufázové soutěže by měly být známé v září. Novinářům to dnes řekl architekt a radní David Beke (ODS), který má projekt na starosti.


"První fáze soutěže bude doplněním tří ateliérů, které už jsme vybrali, o další tři ateliéry, které budou vybrány odbornou porotou na základě zaslaných portfolií jejich referenčních staveb," řekl Beke. Šestice ateliérů bude podle něj známá v květnu. Následující tři měsíce budou mít na zpracování návrhu, které následně zhodnotí odborní znalci přizvaní porotou. Mohou to být zástupci provozovatelů, ekonomičtí odborníci nebo odborníci na energetiku a životní prostředí, řekl Beke. Jejich posudky mají porotě pomoci k lepšímu zhodnocení návrhů. Hodnocení bude 12. a 13. září. S vítězem bude radnice jednat v řízení bez uveřejnění o zahájení projekčních prací.

Jihlava chce v místě starého stadionu ve městě postavit halu, v níž bude možné kromě ledních provozovat i další sporty, například volejbal či tenis, ale i kulturní akce. Mělo by v ní být také místo pro obchody, kavárnu či služby. Stavba nové haly by mohla začít v roce 2021.

Na stadionu, který byl postaven v roce 1956, hraje domácí zápasy hokejový klub Dukla. Sportoviště i klub patří městu. Stavbu multifunkční haly v místě starého stadionu schválili zastupitelé v prosinci. Změnili tak postup nastavený samosprávou v předchozím volebním období, zaměřený na dílčí opravy starého stadionu a stavbu nové haly na kraji města. Nově zvolená varianta by podle vedení měla mít náklady do 750 milionů korun.

Ledovou plochu pro Duklu při přestavbě stadionu má zajistit přechodně instalovaná mobilní hala.
0 comments
add comment

Related articles