Jihlava připraví rekonstrukci Horáckého zimního stadionu

Publisher
ČTK
21.06.2016 07:45
Czech Republic

Jihlava

Jihlava - Jihlavská radnice bude dál připravovat rekonstrukci Horáckého zimního stadionu. O potřebě zásadních investic do zchátralého sportoviště, kde sídlí legendární hokejový klub Dukla Jihlava, se ve městě diskutuje léta. Návrh na stavbu nového stadionu v místě stávajícího zastupitelé města letos v dubnu neschválili. Na dnešním zasedání se dohodli na tom, že se vrátí k původnímu projektu rekonstrukce stadionu s tím, že bude aktualizován.


Tento návrh po hodinové debatě schválilo 28 zastupitelů, získal podporu i u opozičního hnutí ANO. Proti byly čtyři hlasy a jeden zastupitel se hlasování zdržel. "Motiv asi všech je jasný. Udělejme konečně něco, aby se to pohnulo," řekl primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) po hlasování.

Aby se osm let připravovaný projekt modernizace zimního stadionu za stovky milionů korun pohnul z místa, scházela se na radnici od minulého zasedání zastupitelstva pracovní skupina, v níž měla zastoupení i opozice. Dnešní diskusi v úvodu rozvířil architekt Martin Laštovička, zastupitel za koaliční KDU-ČSL. Navrhl, aby na přestavbu stadionu byla nejdřív vyhlášena architektonická soutěž, protože jde o významný areál občanské vybavenosti. Vlastní stavební práce by pak ale mohly začít až v roce 2021, což další zastupitelé kritizovali.

Návrh na aktualizaci již vypracované dokumentace na rekonstrukci stadionu označil za racionální i Pavel Šlechtický za opoziční komunisty. "Umožňuje, na rozdíl od návrhu pana Laštovičky, že ještě v tomto volebním období bude zahájena stavba," řekl. Schválený postup podle něj navíc městu ušetří 30 milionů, které by stály architektonická soutěž a nový projekt.

Na starší projektovou dokumentaci vypracovanou pelhřimovskou firmou AS Projekt Cz už bylo vydáno stavební povolení, které je stále platné. Na aktualizaci dokumentace by firma měla spolupracovat s architektem Antonínem Buchtou. Z ní by měly vyplynout i možné náklady stavby.

Horácký zimní stadion byl otevřen v roce 1956, zastřešení získal v 60. letech. Jednatel prvoligové Dukly Bedřich Ščerban v dubnu ČTK řekl, že stadion už je v katastrofálním stavu. Problémy jsou podle něj se střechou stadionu, ale také s jeho technologiemi, zařízením a kabinami. Petici za rekonstrukci Horáckého stadionu na internetu do dubnového jednání zastupitelstva podpořilo 1100 fanoušků hokejového klubu.
0 comments
add comment

Related articles