Lávka přes Orlici v H. Králové je hotová, otevře se ve čtvrtek

Source
Zdeněk Rychtera
Publisher
ČTK
12.06.2012 19:15
Czech Republic

Hradec Králové

Mirko Baum
baum & baroš ARCHITEKTI


Hradec Králové - Nová lávka přes řeku Orlici v Hradci Králové je hotová, chodcům a cyklistům se slavnostně otevře ve čtvrtek ve 22:00. Ocelový most na místě bývalého přívozu bude tvořit důležitou část hlavní sítě cyklotras stotisícového města a bezpečně spojí univerzitní kampus s historickým centrem. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Město pro lávku hledá název, zapojit se může i veřejnost.

    Asi 75 metrů dlouhá a 4,5 metru široká lávka překonává Orlici mezi Jiráskovými sady a objekty hradecké univerzity. Zatím cyklisté musejí z centra k univerzitě jezdit přes nedaleký, dopravou velmi zatížený úzký most. "Podařilo se dokončit jednu z praktických a potřebných staveb ve městě, která poslouží všem věkovým kategoriím," uvedl primátor Zdeněk Fink.
    Projekt mostu pro město udělal renomovaný český architekt Mirko Baum, který působí v Německu. Lávku za 26 milionů korun postavila společnost M-Silnice. Zhruba 85 procent nákladů městu uhradí dotace z fondů Evropské unie.
    Návrhy na pojmenování lávky mohou lidé posílat na adresu anketa@mmhk.cz. "Dorazilo už zhruba sedm desítek návrhů, mezi nimiž dominuje Orlička, Orličanka či Studentská lávka. Jeden z autorů navrhuje pojmenovat dílo Lávka zamilovaných a navrhuje připojit na lávku zámek a klíč vhodit do Orlice," uvedla Vlčková.
0 comments
add comment

Related articles