Hradec Králové uzavřel smlouvu s firmou na stavbu lávky

Hradec Králové - Město Hradec Králové dnes podepsalo smlouvu se společností SMP CZ, která za 133,7 milionu korun bez DPH postaví lávku přes Labe u kongresového centra Aldis. Stavební práce ale začnou až na podzim roku 2021, protože do té doby budou v místě stavby pokračovat práce na dokončení regionálního sídla Československé obchodní banky. ČTK to sdělili zástupci radnice.


Na lávku město předpokládá čerpání dotace v maximální možné výši až 91 milionů korun.

Stavba lávky u Aldisu je úzce spjata se stavbou regionálního centra ČSOB, které v lokalitě vzniká roste od roku 2018. Firma může začít s lávkou, až stavbaři dokončí práce na budově ČSOB. Nyní je ve fázi hrubé stavby.

Město se v původní smlouvě s ČSOB pod sankcí 15 milionů korun zavázalo, že lávku postaví do letošního dubna, což se nestalo. Radnice ale hrozbu pokuty odvrátila, když se s bankou dohodla na posunutí termínu o více než tři roky.

Stavbu lávky v lokalitě Aldis město připravuje od roku 2003. Společnost SMP CZ z francouzské skupiny Vinci vzešla až ze čtvrtého výběrového řízení. Zvláštností navržené lávky je to, že má být postavena málo obvyklou technologií speciálního vysokopevnostního betonu.
0 comments
add comment

Related articles