Lávku přes Labe v H. Králové postaví firma SMP CZ za 134 mil. Kč

Publisher
ČTK
30.06.2020 07:45
Czech Republic

Hradec Králové


Hradec Králové - Lávku přes Labe v Hradci Králové postaví společnost SMP CZ z francouzské skupiny Vinci za 133,7 milionu korun bez DPH. Jako vítěze v pořadí již čtvrtého výběrového řízení firmu dnes schválili hradečtí zastupitelé. Pokud by firma odmítla uzavřít smlouvu, město by tendr zrušilo. Stavbu lávky v lokalitě kongresového centra Aldis město připravuje od roku 2003, předchozí tendry ztroskotaly na vysoké ceně.


Zastupitelé letos v dubnu schválili, že v roce 2021 by v rozpočtu města mělo být na stavbu vyčleněno 117 milionů korun. Více než polovinu nákladů stavby by měla zaplatit evropská dotace.

Stavba lávky je úzce spjata se stavbou regionálního sídla Československé obchodní banky, které v lokalitě Aldis roste od roku 2018. Firma vybraná na stavbu lávky bude moci na staveniště nastoupit až na podzim roku 2021, až stavbaři dokončí práce na budově ČSOB.

Město se v původní smlouvě s ČSOB pod sankcí 15 milionů korun zavázalo, že lávku postaví do letošního dubna, což se nestalo. Radnice ale hrozbu pokuty odvrátila, když se s bankou dohodla na posunutí termínu o více než tři roky.

V posledním tendru jediný zájemce nabídl lávku za cenu 142 milionů korun bez DPH. Druhý tendr byl zrušen také kvůli vysoké ceně, do prvního tendru se nikdo nepřihlásil. Město pro stavbu původně počítalo s cenou kolem 48 milionů korun bez DPH.

Zvláštností navržené lávky je to, že má být postavena málo obvyklou technologií speciálního vysokopevnostního betonu.
0 comments
add comment

Related articles