Dobříš zbourá bývalé kino, na jeho místě vznikne park

Publisher
ČTK
24.02.2021 18:20
Czech Republic

Dobříš


Dobříš – Dobříš na Příbramsku zbourá budovu bývalého kina, která je v havarijním stavu. Na jejím místě vznikne park. Město již vybralo zhotovitele, demolice začne v první polovině března. Za bourací práce a vytvoření nového parku s lavičkami Dobříš zaplatí zhruba tři miliony korun, informovala dnes ČTK Denisa Havlíčková z radnice.


Město chtělo nevyužívanou budovu z 50. let minulého století původně přestavět na knihovnu se spolkovou činností, nakonec od toho ustoupilo. Projekt se podle starosty Pavla Svobody (Pro Dobříš) ukázal jako nereálný a finančně příliš náročný. Svoboda poukázal na to, že o demolici budovy bylo rozhodnuto na základě posudku statika už v roce 2017. Současné vedení radnice se tak podle něj jen definitivně rozhodlo k radikálnímu řešení, které budovu tak jako tak čekalo.

Místostarosta Tomáš Vokurka (ODS) uvedl, že odstraněním ruiny Dobříš vyřeší dlouhodobý problém, který trápil širší centrum města. Radnice ale zaznamenala i negativní ohlasy. "Umím je pochopit, protože také my jako vedení města vnímáme určitý genius loci této budovy. Rozumím, že s místem, kde řada Dobříšáků prožila své první rande, se neloučí snadno. Troufám si ale říct, že budoucnost tohoto místa byla definitivně zpečetěna už v roce 2003, kdy došlo k jeho uzavření," uvedl Vokurka.

Dobříšské kino začalo promítat v prosinci 1951 a v minulosti mělo velkou návštěvnost. Po vzniku multikin však začalo koncem 20. století stagnovat a stav málo využívané budovy se zhoršoval. V roce 2003 bylo uzavřeno a do roku 2010 bylo v budově několik provozovatelů restaurace.

Přípravné práce na demolici začaly koncem ledna. Společnost Dokas Dobříš, jež pro město zajišťuje komunální služby, odstranila staré zábradlí, vybudovala bezpečnostní oplocení, vyklidila interiér a odstranila některé dřeviny pro příjezd těžké techniky. Vzrostlé stromy, které na místě zůstaly, dostanou před bouráním ochranné bednění, aby se zabránilo poškození kmenů. O konkrétním datu zahájení demolice bude ještě radnice informovat.
0 comments
add comment

Related articles