Brno chystá sociálně-zdravotní komplex za 423 milionů

Publisher
ČTK
27.06.2019 16:10
Czech Republic

Brno

Brno - Brno chystá v lokalitě Červený kopec výstavbu sociálně-zdravotního komplexu za více než 423 milionů korun. Radní dnes schválili investiční záměr, řekl novinářům primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj má komplex nabídnout skoro 200 lůžek, která by jako první v zemi mohla být hrazena částečně ze zdravotního a částečně ze sociálního pojištění.


"Jednal jsem o tom na ministerstvu zdravotnictví. Dnes jsou totiž služby, že máme seniory v léčebnách dlouhodobě nemocných, ale také v domovech se zvláštním režimem. A přestože tito lidé mají stejné potřeby a obtíže, každá služba je hrazená z jiného pojištění," uvedl Hladík.

Areál na Červeném kopci fungoval od 60. let minulého století jako léčebna dlouhodobě nemocných. Nyní ale není v dobrém stavu a provoz LDN tam skončil. Na podobu areálu byla vypsána architektonická soutěž, z níž vzešla studie. Letos a příští rok by k ní měla vzniknout projektová dokumentace a stavět by se mělo v letech 2021 a 2022.

V areálu jsou nyní čtyři pavilony, z toho tři nahradí třípodlažní domy, které budou propojené vstupní halou připomínající vnitřní náměstí. Chybět nebude ani park. Jeden původní pavilon zůstane, bude zrekonstruován a bude sloužit jako edukační, informační a společenské centrum s kavárnou.

Nové objekty nabídnou 198 sociálně-zdravotních lůžek včetně lůžek pro denní pobyt. Podle Hladíka by měly zajistit péči o onkologické pacienty, lidi po cévních mozkových příhodách nebo o pacienty s neurodegenerativními poruchami.
0 comments
add comment

Related articles