Na Červeném kopci začne bourání léčebny dlouhodobě nemocných

Brno – Na Červeném kopci v Brně začne demolice bývalé léčebny dlouhodobě nemocných za tři miliony korun. Bourací práce by měly být hotové do čtyř měsíců od převzetí staveniště, řekl dnes novinářům náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Na jejich místě vyroste nový sociálně zdravotní komplex pro lidi, kteří se už o sebe nedokážou postarat. Plánovaná kapacita je asi 200 lůžek ve třech pavilonech. Máklady na stavbu město odhaduje na 350 milionů, stavět by se mohlo v roce 2022 a hotovo může být v roce 2024.


"Plánujeme zde vytvořit pobytová zařízení sociální péče, která svým vybavením umožní vykonávat zdravotnické služby na úrovni léčebny dlouhodobě nemocných," řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Nově budovaná zařízení poskytnou klientům podmínky co nejpodobnější domácímu prostředí, kde budou mít k dispozici ošetřovatelskou, rehabilitační nebo paliativní péči. "Zařízení využijí například lidé po cévních mozkových příhodách, onkologičtí pacienti nebo lidé s poruchami kognitivních funkcí. Bude se zde pečovat například o pacienty trpící Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou," řekl Hladík. Radní už vybrali dodavatele projektové dokumentace za 30 milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles