KOGAA vyhrála ocenění Design Vanguard 2021

Source
KOGAA studio
Publisher
Tisková zpráva
08.06.2021 11:35
Alexandra Georgescu
Tomáš Kozelský
Viktor Odstrčilík
KOGAA studio

KOGAA je mezinárodním příkladem studia, vytvářejícího principy pro zastavěná prostředí, které se zavázalo k projektům s pozitivním dopadem na uživatele, komunity a místní kontext. Díky tomu se stalo jedním z deseti vítězů ocenění Vanguard Design Award 2021 pro nejlepší rozvíjející se architektonické firmy z celého světa.

Americký magazín architektury a designu Architectural Record představuje od roku 2000 prostřednictvím ocenění Design Vanguard začínající talentované architekty z celého světa. Design Vanguard se zaměřuje na firmy mladší 10 let, které aktivně využívají inovativní přístupy k utváření zastavěného prostředí.

Ve svém článku vyzdvihuje Architectural Record například způsob, jakým KOGAA přistoupila ke své práci v pandemické situaci, kdy na rozdíl od mnoha amerických firem, které během pandemie nasadili povinný home office, se architekti ve studiu KOGAA mohli více sblížit. „Naše studio je spíš jako rozšířená rodina a většinou pracujeme společně v kreativním prostředí našeho ateliéru,“ říká Tomáš Kozelský, který studio v roce 2015 spoluzakládal s Alexandrou Georgescu a Viktorem Odstrčilíkem. V současnosti KOGAA sestává z 12 členů mezinárodního týmu s pobočkami v Praze a v Brně.

KOGAA naplňuje svou prací koncept kvality života ve městech. Hlavním nástrojem této práce se stává navrhování substance pro zastavěné prostředí. Někdy se jedná o funkci, program, nebo typologii uživatelů, jindy může být podstatou přítomnost historického elementu. Mezi hlavními tématy, které KOGAA zpracovává, jsou konverze neaktivních struktur (projekty The Distillery, KUMST, DADA Distrikt, Lyceum,...), recyklace městské infrastruktury, či adaptace na klimatickou změnu.

Mezi další největší úspěchy kanceláře patří nominace na Dezeen Awards 2020, prezentace a mentoring během konference Guerilla Tactics 2019 na půdě RIBA (Royal Institute of British Architects), umístění v Top Ten Emerging Architectural Practices 2018 magazínu Archipreneur, či reprezentace ČR na festivalu architektury Concentrico 2020 ve španělském Logroňo.

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles