Výstava představí architektonické dominanty Valašského Meziříčí

Publisher
ČTK
30.06.2013 13:15
Zdeněk Trefil

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) - Muzeum regionu Valašsko otevře v úterý výstavu nazvanou Proměny Valašského Meziříčí. Představí architektonické skvosty a dominanty města, nastíní jeho urbanistický vývoj i proměny v průběhu 20. století. Výstava v komorním sále zámku Kinských ale nabídne i řadu interaktivních prvků pro hravé návštěvníky, sdělila dnes ČTK mluvčí muzea Simona Hlaváčová.

    Lidé na zámku uvidí staré mapy, kresby i fotografie, které přibližují nejen někdejší vzhled, ale i atmosféru a malebnost města stojícího na soutoku Rožnovské a Vsetínské Bečvy už více než osm staletí. "Kromě poučení, potěšení oka a zábavy se návštěvníci mohou zúčastnit i komentovaných procházek po městě, které budou probíhat pravidelně každou středu od 10:00 po celou dobu výstavy," uvedla kurátorka výstavy Kamila Valoušková.
    Na obrazech si návštěvníci také prohlédnou již zmizelá zákoutí města, například útulnou kavárničku Antonína Duřpeka. Před téměř dvoumetrovým obrazem zachycujícím Krásno na sklonku 30. let 20. století zaparkuje model vozu Citroen z roku 1922, ve kterém se lidé budou moci i vyfotit. Vystaveny budou také projekty a vizualizace architekta Zdeňka Trefila, které se týkají změn podoby města v 21. století.
    Nejen pro děti pořadatelé připravili skládačky některé z významných staveb, srovnávání aktuálních a historických fotografií nebo třídění místních budov podle stavebních slohů. K výstavě je vytvořen i lektorský program pro mateřské, základní, střední školy a organizované skupiny. Expozice bude na zámku otevřena do 29. září.
0 comments
add comment

Related articles