Porota vybrala vítěze soutěže na využití areálu ve Val. Meziříčí

Publisher
ČTK
19.12.2020 22:25
Czech Republic

Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) – Odborná porota vybrala vítěze urbanisticko-architektonické soutěže na využití městských pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily a okolí ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Radnice obdržela devět návrhů, vítězství porota přiřkla návrhu, který zpracoval architekt Miroslav Moll s kolegy Jiřím Příhodou a Soňou Stromšíkovou, sdělil ČTK v tiskové zprávě mluvčí valašskomeziřížské radnice Jakub Mikuš. Vítěze potvrdili také radní města.


"Návrh vyniká jasnou koncepcí přednádražního prostoru, v němž akcentuje náměstí vymezené objekty úřadu a parkovacího domu, zakončené dvouřadou alejí směřující k centru města. Zelená osa spojující přednádraží se zámeckým parkem je doplněna pěšími komunikacemi a outdoorovými aktivitami. V jejím závěru je vhodně nad rámec základních požadavků soutěžních podmínek navrženo parkoviště pro návštěvníky kulturních akcí v zámeckém parku," uvedla porota k vítěznému návrhu. Porota také doporučila úpravy pro případnou navazující územní studii.

Soutěž vyhlásilo město ve spolupráci s Českou komorou architektů letos na podzim s cílem získat ideovou studii řešeného území. Město v areálu bývalé Křižanovy pily vlastní pozemky o rozloze 27.000 m² a dalších 11.500 m² v sousedním prostoru přednádraží a bývalé vlečky. "Soutěž byla otevřena autorizovaným architektům, kteří zde měli za úkol vhodně umístit autobusový dopravní terminál či nový městský úřad pro 130 zaměstnanců. Chybět nesměla alej Emilie a Jana Křižanových, parkovací kapacita pro minimálně 200 aut a zohlednit bylo potřeba i co největší podíl zeleně a prostor pro výstavbu bytových domů," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

S vítězem soutěže bude město jednat o uzavření smlouvy na vypracování územní studie, která bude podkladem pro další projekty v areálu bývalé Křižanovy pily a přilehlém okolí. Soutěžní návrhy lidé uvidí v únoru v přízemí Muzejního a galerijního centra.
0 comments
add comment

Related articles