Ještěd f kleci 22 - slavnostní vyhlášení

Source
Karolína Kárníková, JFK
Publisher
Tisková zpráva
13.06.2019 13:00
Czech Republic

Liberec

Na liberecké Fakultě umění a architektury Technické univerzity proběhlo již po 22. vyhlášení studentské soutěže Ještěd f Kleci. Slavnostní vyhlášení proběhlo 6. června 2019 na půdě školy a to přímo v ateliéru, kde samotné práce vznikaly.

O nejlepších projektech letos rozhodla čtyřčlenná nezávislá porota z oblasti architektury i umění ve složení Kateřina Vídenová, Kurt Gebauer, Ondřej Chybík a Štěpán Bärtl. Letos byly nově oceněny dva vítězné projekty v kategoriích architektura a design. Vítězkou za architekturu se stala studentka Svetlana Devyatkina s projektem Návrat k Ploučnici v ateliéru Hendrych, Janďourek, Suchánek, který byl i její bakalářskou prací. V kategorii design byl pak oceněn ateliér Richarda Loskota, kterého porota zvolila i jako absolutního vítěze letošního letního ročníku se site specific výstavou Chybění.

Mezi nominovanými byl ateliér Balda a Žid, dále pak studenti Jaroslav Kejř a Michaela Marková s projektem studentského bydlení v Janově (Atelier Buček - Horatsche), Jan Lébl a Michaela Doležalová kteří řešili též stejné zadání - dvě ambasády České republiky do Adis Abeby (Atelier Petr Stolín a Hendrych, Janďourek, Suchánek).

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles