Vadí × nevadí: Jak se žije dětem a rodičům v Praze?

Pořadatel
Galerie VI PER

Místo konání
Vítkova 2, Praha 8

Začátek
čt 27.5.2021 13:00

Konec
so 10.7.2021 18:00

Vernisáž
st 26.5.2021 17:00

Odkaz
www.vipergallery.org ...
Výstavy

Praha

Karlín

Alžběta Brůhová
Adéla PečlováVložil
Tisková zpráva
Město přívětivější vůči různým skupinám obyvatel je myšlenka, která bývá v posledních letech často diskutována. Pro galerii VI PER jsme proto připravili výstavu, jež se zaměřuje na život malých dětí a jejich rodičů v Praze. Jak se pohybují a kam chodí? Kde je jim příjemně a kde naopak ne? Je město pro všechny?
Abychom odpověděli na tyto otázky, vytvořili jsme dotazník pro rodiče, kteří se se svými dětmi často pohybují v pražském veřejném prostoru. Na naši výzvu odpovědělo 236 rodičů dětí předškolkového věku. Témata, která z průzkumu vyplynula, byla zpracována v mezioborovém kolektivu ve složení: Alžběta Brůhová (architektka), Klára Brůhová (historička architektury), Karina Hoření (socioložka), Adéla Pečlová (architektka) a Jakub Plachý (ilustrátor).
Výstava, kterou máte před sebou, je naší analýzou, ale i zhmotněným komentářem na téma prostoru, který je tu pro všechny. Výstavou je možné volně procházet nebo běhat, nechat se vést hrou (princip Člověče, nezlob se), ale můžete si tu také jen odpočinout nebo si pohrát. Potřebujete-li své dítě přebalit, nakojit, připravit mléko nebo ohřát přesnídávku, výstavní prostor vám nabídne zázemí.
Vadí × nevadí tak na cvičném hřišti galerie po dobu několika týdnů uvádí v život myšlenku města otevřenějšího pro všechny.
0 komentářů
přidat komentář

Související články