Veřejný prostor jsme my - procházka s Markétou Kinterovou

a paralelní dílna pro děti

Zdroj
Galerie VI PER
Vložil
Tisková zpráva
09.06.2021 10:10
Praha

Karlín

Galerie VI PER zve na audio procházku po Karlíně s Markétou Kinterovou, která se uskuteční v sobotu 12. června 2021 od 15:00 hodin. Procházka je součástí programu výstavy Vadí x nevadí: Jak se žije dětem a rodičům v Praze?
Oči široce otevřené pro město – od Karlína ke Corsu
. Procházka pro dospělé se zapůjčenými sluchátky
. Pro děti všech věkových kategorií možnost paralelní dílny pod vedením Viktorie Vítů v prostorách galerie VI PER.

Trvání: 30 min procházka + 15 min diskuze

Sraz: Galerie VI PER, trasa směr Corso Karlín a zpět
Zajímá vás, jak lze jiným způsobem nahlížet Corso Karlín a jeho okolí? Podíváme se na tato prostranství za využití zraku, vnímání tělesných pocitů a sluchu. Právě průvodcovská sluchátka budou pro účastníky procházky její nedílnou součástí, abychom se společně zaměřili na zostřené vnímání města a na to, jak k nám promlouvá. Naše tělo je svým způsobem veřejným prostorem a naopak. Jinými slovy při pobytu městem poskytujeme tělo veřejnosti a skrze pohyb demonstrujeme naši způsobilost k pobytu na veřejnosti. Veřejný prostor není okolo nás. Veřejný prostor jsme my. Provádí umělkyně Markéta Kinterová v návaznosti na svou autorskou knihu Kam oči, tam hlava věnovanou vizuálnímu zahlcení veřejného prostoru.
Vadí x nevadí, když jste malí – dílna pro děti (všech věkových kategorií či malé děti s rodiči) vedená Viktorií Vítů
Trvání: 30–45 min
Nejčastěji vnímáme okolí očima. Co se stane, když zapojíme do vnímání prostoru celé tělo? A jak to provedeme? Na velký papír obtáhneme čárou vlastní postavu. Do ní zakreslíme nebo napíšeme různé nápady, na které při povídání o městě přijdeme.

Facebooková událost >
0 komentářů
přidat komentář

Související články