Rodinný dům se skálou v Českém Krumlově

Rodinný dům se skálou v Českém Krumlově
Nádražní předměstí na dohled historickému jádru Českého Krumlova je svým kontextem čtvrtí "zahradního města". Jsou zde jak solitérní stavby rodinných a bytových domů z doby socialismu, starší prvorepublikové vily, tak i současné moderní domy. A právě sem je situován rodinný dům, pro jehož koncept byla zvolena "příměstská vila."

Obsáhlý stavební program, prudce klesající parcela k jihozápadu, úzký vjezd na jihovýchodě, a hlavně skála na západní straně pozemku byly limity, se kterými bylo nutné se vypořádat. Správně navržené dispoziční uspořádání, minimalizace komunikačních prostor a vhodné rozdělení pater jsou klíčovými prvky navrženého objemu domu.
Kompaktní bílé hmotě vily dominuje vysoké okno do převýšeného obývacího prostoru. Ten je skutečným srdcem domu, a navíc díky velkorysému rozměru okna umožňuje jedinečné výhledy do zeleně a na město. Protiváhou skleněné ploše je prostorná lodžie, díky které působí celek harmonicky. Dům dále doplňují terasy a terénní schodiště, které dotváří vhodné propojení s okolní zelení.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Radovan Vacík ARCHITECTS