Hala s administrativou

Hala s administrativou
Adresa: Čs. legií 1623, Milevsko, Česká republika
Investor:AUTOBATERIE Tollinger s.r.o.
Realizace:2018
Zastavěná plocha:994 m2


Manažer projektu: ATIRA CZ, spol. s r.o.
Dodavatel: Metrostav a.s.
Architektonická koncepce
Návrh haly vychází z jasného zadání potřebné skladovací plochy, zázemí, administrativní části a prodejny. Všechny tyto provozy jsou spojeny v jeden funkční celek. Provozy jsou pragmaticky řazeny „salámově“ za sebou. Tato koncepce je podpořena vertikálním členěním fasády v opakujícím se rastru a samotným opláštěním budovy pomocí vertikálně orientovaného vlnitého plechu.
Vzhledem k velkému objemu je hala horizontálně členěna na dvě barevné části. Toto řešení opticky halu zmenšuje a dodává jí osobitý výraz. Spodní část do výšky vstupních dveří (cca 2,2m) je opatřena bílým nátěrem, zbylá část je natřena tmavošedě.

Dispoziční řešení
Objekt je rozdělen na dvě provozní části: skladovací halu s regálovým systémem na uskladnění palet a administrativní část. Hlavní vstup vede do prostorné prodejny, kde bude vystaveno zboží. Mezi prodejnou a halou je provozní část, ve které jsou ukryty veškeré místnosti nutné pro provoz: (toalety pro zaměstnance i pro veřejnost, technická místnost, denní místnost pro zaměstnance, sklady a dobíjecí místnost baterií.
Druhé nadzemní podlaží je přístupné po kruhovém schodišti z prostředka prodejny. Ve druhém patře se nachází kancelář ředitele a zaměstnanců, jednací místnost zázemí a venkovní terasa.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
... Hmmm!...
šakal
01.04.20 09:52
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Radovan Vacík ARCHITECTS