Ve Frankfurtu se má brzy otevřít muzeum techna

Vložil
ČTK
05.01.2021 11:30

Berlín - Ve Frankfurtu nad Mohanem by se mohlo po odkladech ve druhém čtvrtletí tohoto roku otevřít první muzeum elektronické hudby v Německu. Doufá v to podle agentury DPA šéf projektu Alex Azary. Záležet podle něj bude především na vývoji koronavirové pandemie.


"Momentálně máme na zřeteli konec května nebo na začátek června. Zda to bude fungovat, se ukáže v příštích týdnech," řekl Azary, který je předsedou spolku Friends of Momem. Momem je zkratka anglického názvu Muzea moderní elektronické hudby (Museum Of Modern Electronic Music).

"Termín stojí a padá s vývojem koronavirové situace. Jsme připraveni ke startu," ujistil Azary. Momem má vzniknout v mezipatře historické budovy Hauptwache, která nyní slouží jako kavárna. Přestavba je podle Azaryho prakticky dohodnuta.

Podle původního záměru se muzeum elektronické hudby mělo otevřít už v roce 2019, ale termín byl odsunut kvůli sporům o financování a kvůli koronavirové krizi, uvedla DPA.

Frankfurt nad Mohanem je podle DPA považován za jedno z rodišť elektronické hudby v Německu. Nové muzeum tak má připomenout i důležitou součást dějin domovského města slavných klubů jako Dorian Gray, Omen nebo U60311.
0 komentářů
přidat komentář