Linec otevírá nejmodernější operu v Evropě

Vložil
ČTK
11.04.2013 09:35
Rakousko

Vídeň

Vídeň - Zemské divadlo v hornorakouské metropoli Linci dnes otevírá novou budovu opery, která je podle portálu oberoesterreich.at nejmodernější v Evropě. Hudební divadlo, které bude pořádat opery, muzikály a další vystoupení, chce přilákat do diváckých řad s 1130 místy nejen Rakušany, ale také Němce ze sousedního Bavorska a Čechy.
    K oslavě otevření připravilo divadlo deset premiér. Jejich vrcholem má podle agentury APA být opera Spuren der Verirrten (Stopy ztracených) amerického skladatele Philipa Glasse, která se opírá o stejnojmenné dílo rakouského spisovatele Petera Handkeho. Hudební divadlo vůbec poprvé uvede v Rakousku muzikál Čarodějky z Eastwicku.
    Vznik nové budovy za 180 milionů eur byl obtížný a kvůli financím se divadlo stále potýká s kritikou.
    V roce 1984 vznikl spolek, který výstavbu považoval za svůj cíl. Na vybudování kulturního stánku se vláda dohodla o osm let později, ale 60 procent obyvatel započatou výstavbu na břehu Dunaje odmítlo. Stavět se znovu začalo na jiném místě až v dubnu 2009. DPA připomněla, že na stejném místě chtěl nechat postavit operu již nacistický diktátor Adolf Hitler, který zamýšlel z Lince vytvořit kulturní metropoli.
0 komentářů
přidat komentář

Související články