Kilometrový mrakodrap v Saúdské Arábii postaví Britové

Vložil
ČTK
22.02.2013 18:25
Džidda (Saúdská Arábie) - Mrakodrap, který má být v  saúdskoarabské Džiddě a výškou má předčít všechny dosavadní výškové budovy, postaví firma, která vybudovala novou londýnskou dominantu Shard. Saúdská Arábie tento týden rozhodla, že stavbou pověří londýnskou konstrukční společnost Mace, která se spojí s britskou EC Harris. Dle serveru Building.co.uk tak firmy získaly kontrakt za 800 milionů liber (24 miliard korun).
    
Mrakodrap, který se má jmenovat královská věž, bude vysoký jeden kilometr, což je trojnásobek Shardu, který je nejvyšší budovou v Evropské unii a druhou nejvyšší v Evropě. O 170 metrů také předčí nynější nejvyšší budovu světa, jíž je Burdž Chalífa v Dubaji, která měří 828 metrů.
     Počítá se s tím, že stavba, jež bude mít 156 pater, potrvá pět let. Má v ní být luxusní hotel, byty, kanceláře a také observatoř.
     Kontrakt Britům udělila džiddská společnost JEC, jejíž výkonný ředitel Valíd Abdal Džalíl Battirdží řekl, že jeho společnost ocenila kvalitu stavby londýnského mrakodrapu. Očekává, že s přípravou saúdskoarabského projektu se začne už v dubnu.
     Autorem stavby je chicagská firma Adrian Smith + Gordon Gill Architecture a hlavní dodavatelskou firmou bude domácí společnost Binladin Group.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
binladin group
Jakub Filip Novák
22.02.13 09:56
Binladin group
Vích
23.02.13 12:58
zobrazit všechny komentáře

Související články