K úmrtí Lebbeuse Woodse

Zdroj
The New York Times
Vložil
Petr Šmídek
12.11.2012 12:00
Lebbeus Woods

Lebbeus Bigelow Woods patřil mezi vizionáře, kteří svými utopickými návrhy dokázali posouvat hranice. Přestože velká část Woodsovy tvorby zůstane provždy na papíře, jeho kresby inspirovaly nejednoho praktikujícího architekta, mezi než patřil také newyorský Steven Holl, který jako první informoval svět o tichém odchodu velkého člověka. Lebbeus Woods zemřel během spánku v úterý 30. října na Manhattanu ve věku 72 let. V předtuše se rozloučil se čtenáři svého blogu již v srpnu.
Lebbeus Woods se dočkal první realizace pouhý týden před svou smrtí. Stálá instalace Light Pavilion (Světelný pavilon) se nachází v jedné z nik Hollova projektu Sliced Porosity Block (Rozřezaný porézní blok) v čínském městě Chengdu. Již dříve Woods vytvářel krátkodobé instalace, přičemž nejpůsobivěji působily filmové kulisy pro třetí díl hororu Vetřelec navržené společně švýcarským umělcem H.R.Gigerem.
Do konce letošního roku lze odevzdávat návrhy domu pro Lebbeuse Woodse do soutěže pořádané ICARCH Gallery. Na únor příštího roku je pak v SFMoMA naplánována retrospektivní výstava mapující Woodsovu působivou tvobru.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články