Erick van Egeraat představuje projekt souostroví v Černém moři

Zdroj
/EEA/ Erick van Egeraat associated architects
Vložil
Tisková zpráva
24.09.2007 00:05
Erick van Egeraat
Erick van Egeraat associated architects EEA

Rotterdam/Moskva - Erick van Egeraat představil svůj projekt na Ostrov federace prezidentovi Ruské federace Vladimíru Putinovi. Prezentace projektu se konala v rámci Mezinárodního fóra investorů 2007, které se konalo v hostitelském městě Olympijských her, přímořském letovisku Soči.

Ostrov federace je umělý ostrov o rozloze 330 hektarů, umístěný v Černém moři ve vzdálenosti od pevniny. Umělý ostrov nabízí prostor pro výstavbu rezidencí, hotelů, kulturních budov, nebo staveb pro využití volného času. Ostrov federace bude mít tvar mapy Ruské federace a odráží hlavní geografické rysy země. Říční síť federace je použita jako reference pro vytvoření vodních cest na ostrově, hornaté úseky Ruska se zase staly inspirací pro vytvoření reliéfu ostrova.
Gubernátor Krasnodarského kraje Tkachev, Starosta Soči Gusev, prezident Putin, Erick van Egeraat, ministr ekonomického rozvoje a obchodu Gref

Ostrov federace tvoří sedm hlavních, více než tucet soukromých a tři pobřežní ostrovy. Písečné pláže, duny, travnaté plochy, křoviny, menší lesy a okolí řek nabízí různorodé možnosti pobytu na ostrově od plážových rezidencí, luxusních vil a obytných jednotek až po samostatné domy na dunách, řekách a útesech.
Prezident Putin se zajímal o technické detaily a dobu výstavby umělého ostrova. Erick van Egeraat ho ubezpečil, že zkušenosti holandských architektů, zejména v oblasti kultivace vodních ploch a jejich využívání na obytné plochy, budou jistě velmi přínosné pro tento jedinečný projekt.
Ostrov federace se nachází v patnácti kilometrové vzdálenosti od Soči a od místního letiště Adler. Město, přístav, letiště a lyžařský areál Krasnaja Poljana jsou z ostrova velmi lehce dostupné.
Oblast přímořského letoviska Soči se nachází ve vlhkém subtropickém podnebí, průměrné teploty v létě se pohybují mezi 25 a 28 stupni Celsia. Studie ukazují, že ostrov bude mít kladný vliv na místní podnebné podmínky.
Projekt je technicky vyvíjen společností M-Industries sídlící v Petrohradě. Autorem návrhu je architekt Erick van Egeraat, který na projektu spolupracoval s holandskými inženýrskými společnostmi Witteveen + Bos a Van Oord Dredging and Marine.
0 komentářů
přidat komentář

Související články