Galerie MIMA z dílny EEA - Klíč k revitalizaci Middlesbrough

Zdroj
EEA
Vložil
Tisková zpráva
14.02.2007 16:05
Erick van Egeraat
Erick van Egeraat associated architects EEA

Rotterdam  - Erick van Egeraat dokončil novou budovu pro Middlesbrough Institute of Modern Art (MIMA) ve Velké Británii. Návrh EEA zvítězil v mezinárodní soutěži v roce 2002 a je součástí projektu urbanistické obnovy území. Součástí záměru bylo vytvoření náměstí, které vzniklo ze spolupráce se studiem West 8.

Náměstí a budova se nachází na dříve opuštěném okraji centra města. Spolu tvoří klíčový prvek projektu revitalizace.
Měřítko galerie a náměstí vychází z okolní zástavby, materiály respektují stávající domy. Bílý vápenec a sklo činí z galerie světlou, otevřenou a přístupnou budovu. Hra trávy a zoxidovaných panelů tvoří spojení napříč náměstím a dává zanedbanému místu přívětivost a přitažlivost.
Určujícím prostorem galerie je svou výškou přes 16 metrů prosklenná hala, která odhaluje centrální schodiště orámované zavěšenou kamennou záclonou. Je přechodovým místem mezi náměstím a galerií, spojuje je, podněcuje komunikaci.
Pro místní obyvatele je projekt pozváním k životu venku, k identifikaci s místem. Výzva přijmout galerii za srdce nové kulturní čtvrti Middlesbrough.


(EEA) Erick van Egeraat založil svou kancelář v roce 1995 v Rotterdamu a nyní zaměstnává 120 odborníků v Londýně, Budapešti, Praze a Moskvě. Během své 25-ti leté praxe byl zapojen do realizace více než 100 projektů.
EEA vize k realizaci světové architektury a urbanismu velkých celků, které místu dávají ekonomickou, společenskou a kulturní hodnotu. Kancelář v současné době pracuje na čtyřicítce projektů po celé Evropě, tíhne ke střední a východní Evropě, Rusku.
Mezi realizované projekty patří : ING Headquarters v Budapešti /HU/, Royal Netherlands Embassy ve Varšavě /PL/, MIMA Middlesbrough Institute of Modern Art /UK/, Metzo College Doetinchem (NL), Fakulta biomedicíny Univerzity v Utrechtu (NL) a Radnice v Alphen aan den Rijn (NL).
EEA probíhající projekty : Masterplan města Canning (UK), Masterplan pro Oosterdoks Island v Amsterdamu (NL), Masterplan Milanofiori v Miláně (IT), dvě budovy pro HafenCity v Hamburku (DE), Vershina obchodní a zábavní centrum v Surgutu (RU), Mahler4 výšková kancelářská budova v Amsterdamu (NL) a mnoho dalších.
0 komentářů
přidat komentář

Související články