Architekt nejvyšší stavby světa oslaví pětasedmdesátiny

Vložil
ČTK
18.08.2019 12:10
New York – Americký architekt Adrian Smith se proslavil například jako hlavní architekt nejvyšší stavby světa, dubajského mrakodrapu Burdž Chalífa. Na svém kontě má však řadu význam- ných staveb po celém světě, především v USA, Číně a Británii. Letos 19. srpna oslaví Smith pětasedmdesátiny.


Rodák z Chicaga studoval architekturu na univerzitě Texas A&M a na Chicagské vysoké škole architektury a umění. Jeho prvním zaměstnavatelem byla renomovaná chicagská firma Skidmore, Owings and Merrill, ve které pracoval na většině svých projektů, včetně věře Burdž Chalífa.

V současnosti pracuje pro vlastní společnost Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS + GG), která se věnuje návrhům výkonné, energeticky účinné a udržitelné architektury. Firma má v současnosti projekty v USA, Saúdské Arábii, Dubaji, Číně, Indii či Kanadě. Jedním z nich je například stavba Jeddah Tower v saudskoarabské Džiddě, která by se měla s výškou kolem tisíce metrů stát novou nejvyšší budovou světa. Společnost rovněž navrhla nejvyšší obytnou budovu na světě Central Park Tower, která roste v slavné milionářské části v New Yorku zvané Billionaire's Row.
0 komentářů
přidat komentář

Související články