Výstava v Brně představí kariéru městského architekta Sedláčka

Vložil
ČTK
09.11.2019 17:35
Brno

Brno - V Urban centru vedle Staré radnice v Brně začne ve čtvrtek výstava, která představí kariéru městského architekta Michala Sedláčka. Ve funkci je od roku 2016, předtím působil v USA nebo Rusku. Podílel se například na návrhu koncertní haly Walta Disneyho, fotbalovém stadionu pro světové mistrovství 2022 v Kataru nebo na mrakodrapech v čínském Kunmingu. Vstup na výstavu bude zdarma, potrvá do 6. prosince. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí kanceláře architekta Jana Běhalová.


Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek od 18:00. Sedláček je brněnským rodákem. Působil ale v Praze, New Yorku, Moskvě, Santa Monice a Los Angeles. "Ať už jsem pracoval kdekoliv, vždy mě provázely dvě věci, a to Brno a hokej, který jsem hrával od mala. Proto má i výstava hokejový podtitul - nástup do třetí třetiny. Po 25 letech zahraničních zkušeností mám nyní možnost ovlivnit podobu svého rodného města. To je pro architekta největší výzva, v hokeji je třetí třetina mnohdy rozhodující část celého utkání," uvedl Sedláček. Kancelář pod jeho vedením pracuje na novém územním plánu nebo přípravě nové čtvrti v oblasti Trnitá.

Výstava ukáže jednotlivé etapy a dosavadní Sedláčkovy projekty od jeho newyorských začátku přes spolupráci se světově uznávaným architektem Frankem Gehry, spoluautorem Tančícího domu v Praze, až po Sedláčkovy vlastní projekty.

Sedláček se mimo jiné podílel na návrhu koncertní haly Walta Disneyho nebo Muzea tolerance v Jeruzalémě. V roce 2008 založil v Los Angeles pobočku firmy Aedas, která patří mezi deset největších architektonických firem na světě. Vedl ji až do jara 2016, kdy zvítězil v soutěži na místo ředitele Kanceláře architekta města Brna. V době vedení Aedas navrhoval Sedláček projekty v Americe, Asii i na Blízkém východě, patří mezi ně například fotbalový stadion a multifunkční centrum pro světový fotbalový šampionát v Kataru v roce 2022, dále 288 metrů vysoké mrakodrapy, dvojčata v Kunmingu v Číně nebo stadion pro americký fotbal pro 75.000 diváků v Los Angeles.
0 komentářů
přidat komentář

Související články