Brněnské stopy rodiny Löw-Beerů - vernisáž výstavy

Vila Stiassni láká na stopy Löw-Beerů

Zdroj
Petr Svoboda, ředitel Metodického centra moderní architektury v Brně
Vložil
Tisková zpráva
22.01.2016 16:05
Dodnes patrné stopy života jedné z nejvýznamnějších brněnských rodin z období první republiky mapuje výstava, jejíž premiéra proběhla vloni na jaře ve Vile Löw-Beer. Nyní je její repríza k vidění ve vile Stiassni.
Umístění výstavy není náhodné, jak dokládá například fotografie Grety Tugendhat (rozené Löw- Beer) v zahradě vily Stiassni. Gretu Tugendhat a Hermine Stiassni nepojilo jen přátelství, ale také společná práce pro Ligu za lidská práva. Tato organizace se po nástupu Adolfa Hitlera k moci angažovala v zajištění finanční a praktické pomoci politickým uprchlíkům z Německa a později i Rakouska.
Výstava, která bude v bývalé kuchyni vily Stiassni k vidění od 5. února do 8. května 2016, mapuje obytné, průmyslové a další stavby na území města Brna, které dodnes připomínají osudy tří generací Löw-Beerů – rodiny významných průmyslníků ve vlnařství a cukrovarnictví. Brňané tyto objekty často míjí bez většího povšimnutí. Ambicí výstavy je připomenout hospodářské a stavební aktivity rodiny Löw-Beerů a zasadit do historických souvislostí.
Výstavu připravilo Muzeum Brněnska – vila Löw-Beer v Brně pod vedením kurátorky Petry Svobodové.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články