Soutěž Interiér roku vyhrál Mezonet 69 od studia No Architects

Vložil
ČTK
27.04.2022 10:30
Praha

No Architects

Praha – Absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže Interiér roku se dnes stal Mezonet 69 v Praze. Cena se udílela za loňský rok. Autorem vítězného interiéru, který soutěžil v kategorii rekonstrukce, je studio No Architects. Spolu s dalšími oceněními jeho členům pořadatelé předali v Centru současného umění DOX.

"Číslo 69 se prolíná celým interiérem. Zdaleka však neznamená jen slavnou sexuální pozici, která mimochodem nebyla přímou inspirací pro návrh tohoto prostoru – tím se stal obraz. Číslo 69 je také numerickým vyjádřením jing a jang a symbolem stability nebo třeba harmonie," vysvětlují tvůrci vítězného interiéru.

Mezinárodní porota ocenila zejména "rafinovaný koncept střídmého a nezahlceného interiéru, který působí velmi antistresově". Vyzdvihla hru s barvami, konotace k tvarování první republiky a pochopení genia loci. Stejně tak zdůraznila smysl pro citlivé začlenění uměleckých děl, skvělé řemeslné zpracování a smysl pro detail.

Kromě rekonstrukce jsou v soutěži i kategorie novostavba, veřejný interiér a interiér roku. K hlasování novinářů letos přibylo i hlasování veřejnosti a další novou kategorií je soukromý interiér – nízkonákladové bydlení. Největší počet interiérů, 45, je zastoupen v kategorii novostavba. Mezi novostavbami zvítězil Víkendový dům v Bukovanech od studia Senaa Architekti, mezi nízkonákladovým bydlením porota jako nejlepší vybrala Dům pro rodačku ze Šaľy od studia ORA-Architekti.
0 komentářů
přidat komentář