Pardubický kraj zahajuje soutěž na stavbu nemocnice v M. Třebové

Vložil
ČTK
26.03.2020 20:20

Pardubice - Vedení Pardubického kraje dnes schválilo zahájení výběrového řízení na stavitele nového objektu Nemocnice následné péče v Moravské Třebové na Svitavsku. Součástí bude také výjezdová základna zdravotnické záchranné služby. Předpokládané náklady stavby, která by měla začít v letních měsících, činí téměř 290 milionů korun včetně DPH, uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták.


Součástí projektu je kromě nemocnice s 90 lůžky také stravovací provoz, rehabilitace, laboratoře, administrativně-provozní část a stanoviště záchranné služby včetně stání pro sanitní vozy. Pozemky pro stavbu kraj získal od Moravské Třebové. Nemocnice bude stát na místě budovy bývalého oddělení dětské nemocnice, kterou město zbouralo.

Kraj nyní provozuje nemocnici v pronajatých objektech. Tři majitelé firmy, která je vlastní, jsou zároveň zaměstnanci nemocnice, a to už od roku 1994. Privatizaci budov město v 90. letech zastavilo, místo toho vstoupilo s fyzickými osobami do komanditní společnosti a později svůj podíl prodalo. Na odkoupení současné budovy se kraj nedohodl se soukromými vlastníky, cena byla podle něj příliš vysoká. Nemocnice po dokončení nové budovy původní zařízení opustí. Do té doby se hejtmanství dohodlo na nájmu za zvýhodněných podmínek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články