Pardubický kraj vyměnil projektanty, aby zlevnil stavbu nemocnice

Vložil
ČTK
30.09.2019 16:40
Moravská Třebová


Moravská Třebová - Nová nemocnice následné péče v Moravské Třebové na Svitavsku nebude stát více než 300 milionů korun. Po výměně projekčního týmu se částku podaří dodržet. Projekt by měl brzy získat stavební povolení, uvedlo pardubické hejtmanství v tiskové zprávě. Nemocnice, kterou zřizuje kraj, nyní sídlí v pronajatých objektech, což hejtmanství nadále nechce.


"Původní návrh projekčního týmu byl zcela mimo původní záměr. Projekční kancelář následně tento tým vyměnila, jelikož nesplnil zadání. Nyní jsme se dostali do fáze, kdy je projekt upraven dle zadaných limitů," uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Úspory se podle něj nedotknou kvality samotné stavby ani úrovně poskytované péče. Šlo spíše o prvky, které na budově nemocničního typu nejsou nutné a stavbu prodražují, například střešní zahrada a terasy, dodal hejtman.

"V tuto chvíli očekáváme vydání společného povolení na stavbu, ke kterému nebyly podány žádné připomínky. Je možné, že dojde k dílčím úpravám v harmonogramu stavby, avšak pokud nedojde k žádným neočekávaným zdržením, tak bychom v březnu příštího roku chtěli vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby," uvedl Netolický.

Stavbu chtělo hejtmanství stavět na podzim, potom termín posunulo na jaro příštího roku. Zdržení způsobily změny v projektu. Náklady 300 milionů korun zahrnují i vybavení nemocnice. Součástí projektu je kromě samotné nemocnice následné péče s 90 lůžky také stravovací provoz, rehabilitace, administrativně-provozní část a stanoviště záchranné služby včetně stání pro sanitní vozy. Pozemky pro stavbu kraj získal zdarma od Moravské Třebové.

Kraj jednal o odkoupení nemocnice se třemi vlastníky, kteří objekty vlastní od roku 1994 a zároveň v zařízení pracují. Na podmínkách se ale nedohodli. Soukromí vlastníci získali budovy od města. V 90. letech město jejich privatizaci zastavilo, následně vstoupilo s fyzickými osobami do komanditní společnosti, ale později svůj podíl prodalo.
0 komentářů
přidat komentář

Související články