Moravská Třebová připravuje demolici bývalé nemocnice

Vložil
ČTK
29.08.2016 09:25
Cheb

Moravská Třebová (Svitavsko) - Moravská Třebová na Svitavsku připravuje demolici bývalé nemocnice. Zchátralý a nevyužitý objekt dá zbourat na konci září. Stavební firma již historickou budovu vyklízí. ČTK to dnes řekl starosta Miloš Izák (ČSSD).


Budovu z počátku 20. století vlastní město více než deset let, koupilo ji za čtyři miliony korun od hejtmanství. Tři miliony korun zaplatí za její zbourání. Původně tam radnice chtěla zřídit kongresové centrum, ale evropské dotace byly příliš nízké.

Město rovněž jednalo s investory, kteří plánovali, že objekt přebudují na domov pro seniory nebo startovací byty. Ještě letos zvažovalo, že rozhodnutí o demolici zruší. Investoři ale nepřistoupili na povinné záruky, které město požadovalo.

"Lekli se toho, že chceme deset let garance provozování jejich projektu, jinak jim hrozili sankce v desítkách milionů korun. Další plány s volnou plochou, která tam vznikne, nemáme,"
řekl Izák.

Budova je již značně zdevastovaná, propadají se v ní stropy, opakovaně v ní hořelo. Stavební společnost BISA z Hradce Králové musí práce provést za 70 dní, tedy do konce října. Dělníci již objekt vyklízejí.

"Strojní demolice nás čeká na konci září, na přelomu října, potrvá sedm až deset dní. Budova se nyní vyklízí od dřeva, linolea, skla, aby tam zůstala jen stavební suť, která se rozdrtí a dá zhodnotit," řekl Tomáš Kotyza ze stavební firmy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články