Architekti navrhnou podobu areálu kamencového jezera

Vložil
ČTK
01.08.2017 19:55
ChomutovChomutov - Chomutov vyhlásí architektonickou soutěž na rozvoj kamencového jezera. Z návrhů si město vybere nejvhodnější řešení zázemí oblíbeného rekreačního areálu. ČTK to řekl mluvčí radnice Tomáš Branda.


"Soutěží bychom rádi získali třeba nové návrhy řešení vstupů a vjezdů do areálu, které by měly reflektovat aktuální potřeby například po demolici hotelu v Přemyslově ulici nebo nevhodný vjezd do kempu přes obytnou zónu," uvedl primátorův náměstek David Dinda.

Prázdný hotel, který je v havarijním stavu a naposledy sloužil jako ubytovna, zbourá město na podzim po skončení letošní sezony na jezeře. Na demolici získal Chomutov státní dotaci.

Architektonická soutěž je podle radních dobrý způsob, jak získat větší množství konkrétních architektonických a urbanistických návrhů, které zadání řeší z mnoha pohledů. "Z návrhů si město může vybrat ten nejvhodnější, přičemž má v zádech odbornou nezávislou porotu z řad architektů," uvedla vedoucí odboru rozvoje a investic Hana Nováková.

Architektonickou soutěž vypisoval naposledy třeba Litvínov, naopak v Mostě nebo Ústí nad Labem se žádná za poslední dobu i přes výzvy odborníků a veřejnosti nekonala.

V Chomutově bude soutěž dvouetapová. V prvním kole bude řešena ideová koncepce a v druhém kole architektonické návrhy. Radnice vyhlásí soutěž do konce srpna s tím, že návrhy do prvního kola by měly být předloženy do poloviny listopadu. Realizovat první věci podle vítězných návrhů by město chtělo v roce 2019.
0 komentářů
přidat komentář

Související články