Chomutov chce vykoupit stavby u jezera za 26 milionů

Zdroj
Tereza Malecká
Vložil
ČTK
17.04.2018 08:40
Chomutov


Chomutov - Chomutov se pokusí vykoupit stavby v rekreačním areálu Kamencového jezera od bývalého nájemce areálu, společnosti CV Relax a Spolku pro sport a zdraví, zhruba za 26 milionů korun. Výkupní cenu dnes schválili zastupitelé, vychází ze znaleckých posudků. Společnosti CV Relax město před dvěma lety vypovědělo smlouvu na podnájem areálu. Stavby, kterými společnost areál zhodnotila, stojí na městských pozemcích.


Odkupem nemovitostí v areálu Kamencového jezera se chomutovská radnice zabývá dlouhodobě. Nechala si zpracovat několik znaleckých posudků. První, který částku stanovil na 32 milionů, měl ale chyby. Naposledy letos v březnu zastupitelé navrhli odkup souboru tří desítek nemovitostí za 18 milionů korun. Tuto částku ale společnost CV Relax odmítla. Radnice na odkup spěchá, protože zhruba za dva týdny začne v areálu letní sezona.

Vedení města původně přišlo na dnešní zastupitelstvo s návrhem, aby město odkoupilo jen marinu od spolku a toalety a kanalizaci v areálu Kamencového jezera. Po poradě zastupitelských klubů za zavřenými dveřmi nakonec vedení návrh změnilo na odkup všech nemovitostí za 26 milionů.

Proti tomu se ohradila opozice. "Po dlouhé poradě klubů přicházíte s návrhem, aby se celý majetek společnosti CV Relax a Spolku pro sport a zdraví vykoupil za ten nejvyšší posudek, nabízíte hrubým odhadem o osm milionů víc. Přihazujete rovnou 30 procent pro společnost CV Relax. To mi připadá odvážné s ohledem na to, v jaké situaci se cash flow města vyskytuje," uvedl zastupitel Marian Bystroň (PRO Chomutov). S protinávrhem, aby byla kupní cena zhruba 20 milionů korun ale opozice neuspěla. Pro odkup za 26 milionů pak hlasovalo 20 zastupitelů.

Po předloňském ukončení smlouvy město kvůli zajištění sezony vykoupilo vnitřní vybavení chatek, telekomunikační vedení, optickou síť a pokladní hotelový systém. Celkem zaplatilo asi osm milionů korun. Radnice začala obratem s velkými opravami a investicemi, do areálu už vložila asi 60 milionů korun, nejvíc stálo nové centrální molo.

Vykoupení objektů je podle náměstka primátora Davida Dindy (Nový Sever) nutné pro další rozvoj areálu. Město vypsalo na jeho rozvoj architektonickou soutěž.

Společnost CV Relax měla areál v nájmu od roku 2008, tehdejší vedení města s ní uzavřelo smlouvu na 50 let. V roce 2016 ji ale radnice vypověděla. Podle tehdejšího primátora Daniela Černého (PRO Chomutov) byla smlouva pro město nevýhodná.

Kamencové jezero provozuje nyní chomutovský zoopark. Hojně využívané je místními i lidmi z okolí. Vysoký obsah kamence ve vodě zabraňuje růstu řas a sinic, i v tropických dnech tak zůstává většinou čistá.
0 komentářů
přidat komentář

Související články