V Chomutově začaly práce na demolici hotelu u Kamencového jezera

Vložil
ČTK
09.10.2017 14:00
ChomutovChomutov - V Chomutově začaly práce na demolici hotelu u Kamencového jezera. Objekt vybraná firma vyklízí a pak ho teprve zbourá. Hotovo má být v lednu. ČTK to dnes řekl Petr Budský, předseda představenstva společnosti Mapeco Most, která získala od radnice zakázku. Většinu nákladů zaplatí Chomutov z dotace ministerstva pro místní rozvoj.


Hotel U Jezera sloužil jako ubytovna pro dělníky a později jako hotel nižší kategorie. Od ukončení provozu chátral a město pro objekt ze 70. let minulého století nemělo využití. Hotel přiléhá k oblíbenému rekreačnímu areálu Kamencového jezera a nedaleko je jeden ze vstupů do Podkrušnohorského zooparku. V sezoně kolem něj procházely stovky lidí denně.

Třípodlažní červenou budovu a nízkou bílou budovu pracovníci vybrané firmy nejprve vyklidí a posléze zbourají. Demolice musí být prováděna šetrně, protože nízká budova přiléhá ke kotelně, která musí být zachována, teplem zásobuje další stavbu, která není součástí demolice.

Cena s DPH je podle smlouvy o dílo 3,6 milionu korun. Předpokládaná hodnota zakázky byla 12,6 milionu korun. Všechny práce by měla firma stihnout za 17 týdnů od jejich zahájení, tedy do ledna 2018.

Co vznikne na místě hotelu a jak bude vypadat okolí jezera, by měli navrhnout architekti. Radnice připravuje vyhlášení architektonické soutěže, jejímž předmětem má být řešení ploch v rekreačním areálu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články