Židle Poly získala prestižní ocenění GOOD DESIGN AWARD 2007

Vložil
Tisková zpráva
12.03.2008 21:05
Oginální, sympaticky transparentní, promyšleně geometrická, rafinovaná a přesto nic nepředstírající, taková je Poly. Další výrazné prohlášení kvalitního designu z dílny Karima Rashida pro značku Bonaldo. Na židli Poly studio pracovalo takřka 2 roky, aby dosáhlo nejenom efektního vzhledu, ale zároveň i funkčního výrobku. Díky použití polykarbonátu, z nehož je celá židle vyrobena a vzhledem k přesně stanovenému úhlu napojení zad, je posezení na této židli neuvěřiteně pohodlné.


Poly je dalším výborným příkladem soustředěného zájmu, který italská značka Bonaldo věnuje výzkumu a neustálé inovaci. Židle Poly je zároveň produkt i objekt, který rozhodně přitahuje pozornost; dokonce i pozornost muzea Athenaeum v Chicagu, které jí udělilo prestižní cenu GOOD DESIGN 2007. Je to ocenění, které od počátku své historie roku 1950 vyznamenalo práce designérů jako jsou Eero Saarinen, Charles a Ray Eamesovi, Alexander Girard, George Nelson, Florence Knoll, Harry Bertoia a další.


Karim Rashid

Karim Rashid se narodil v Káhiře roku 1960, původem napůl Egypťan a napůl Angličan. Nejdéle žil v Kanadě. Roku 1982 získává bakalářský diplom v průmyslovém designu na Carletonově univerzitě v kanadské Ottawě aby pak pokračoval ve své specializaci v Itálii. V Neapoli se věnoval různým studiím, studoval mimo jiné i u Ettore Sottsasse. Stěhuje se na rok do Milána, kde působí ve studiu u Rodolfa Bonetta. Po návratu do Kanady pracuje 7 let pro KAN Industrial Designers a zároveň v této době spoluzakládá a vytváří Babel Fashion Collection (1985-1991). Roku 1993 otevírá své vlastní studio v New Yorku a od tě doby pracuje pro řadu zahraničních klientů jako např. Prada, Giorgio Armani, Foscarini, Guzzini, Zanotta, Estee Lauder, Issey Miyake. V půběhu let získává množství ocenění jako The Good Design Award (2003) za židli Kurve pro Neinkamper a ocenění I.D. Magazine´s Annual Design Review (2002). Více než 70 jeho objektů je zahrnuto ve stálých výstavních sbírkách a jeho designové předměty byly vystaveny v mnoha galeriích v USA (MoMa v New Yorku, Chicago Athenaeum, Museum of Contemporary Art v Miami), v Evropě (British Design Museum v Londýně, Groningen Museum v Holandsku) i v dalších světových galeriích (Tokyo Gas v Japonsku). Karim Rashid také zasedá v porotě různých mezinárodních soutěží a přispívá do různých časopisů věnujících se designu. 10 let působil jako profesor průmyslového designu na University of Arts ve Philadelphii, Pratt Institute, Rhode Island School of Design, Ontario College of Art a v současnosti stále dává přednášky po celém světě. Publikoval 2 knihy: I Want to Change the World (vydal Rizzoli v edici Universe roku 2001) a Evolution (vydal Rizzoli, Universe 2004). Editoval International Design Yearbook 18 (Laurence King Publishing, UK). Vydal také 2 CD (label Neverstop, Seattle).

BONALDO

Od roku 1936 nabízí značka Bonaldo kvalitní produkty kreativního a sofistikovaného designu, který nezapře dlouholeté zkušenosti z nichž neustále vychází. Bonaldo je společnost která se nikdy nebála experimentovat. Před 60 lety s mnohostranným použitím tubulárního kovu, dnes široce zkoumá plastické materiály a různé slitiny, aplikaci vstřikovaného aluminia, měkkého polyurethanu lisovaného za studena a polypropylenu. I přes vysoce technologické zaměření jsou klíčové projekční a výrobní momenty ponechány v kompetenci člověka.
Bonaldo představuje naprosto italské produty, co se vkusu i stylu života týče. Něco jedinečného a absolutně nereprodukovatelného, co ovšem vede dialog s různými směry současného světového designu.
Sleduje ty nejodvážnější tendence, schopné formovat výrazový projev designu. Ron Arad a Karim Rashid, Mauro Lipparini, Toshiyuki Kita a Denis Santachiara, D´Urbino a Lomazzi, Giuseppe Vigano, jsou jedni z těch nejvýznamějších představitelů firmy, kteří pracují na neustálém znovudefinování domácího panoramatu množstvím návrhů výrazného vizuálního efektu.
Bonaldo je spíše povolání a způsob bytí než jen obyčejná firma. Firma, která získává stále více uznání jak ze strany veřejnosti, tak od kulturních i komerčních činitelů, což dokládá řada mezinárodních cen. Bonaldo je značka, která stále zůstává jedním z hlavních protagonistů “Made in Italy”.


Kontakt:

Bonaldo showroom,
Prosecká 99, 190 00 PRAHA 9

Otevírací doba: Po-So 10-13,15-19

www.bonaldo.cz
www.bonaldo.it
www.mimo.it

email: info@bonaldo.cz
tel: 236 181 156