Terasa nebo přístavní molo? Twinson se hodí všude

Vložil
Tisková zpráva
15.06.2009 13:30
Společnost Deceuninck představuje kompozitní materiál Twinson v novém provedení. Nejen terasy, okraje bazénů či zahradní chodníčky jsou ideálními místy pro použití kompozitního materiálu Twinson, který v sobě spojuje kvalitu dřeva a odolnost PVC. Twinson obstojí i v náročných podmínkách, jakými přístavní molo bezesporu je.

Výběr materiálu
Materiál Twinson vyniká především pevností, bezpečnou povrchovou úpravou, odolností vůči přírodním vlivům a také nenáročností na údržbu. To vše jsou důvody, díky nimž byl Twinson vybrán pro realizaci přístavního mola jachtařského klubu v maďarském Balatonföldváru. Přístavní molo je neustále vystavováno nepříznivým vlivům prostředí, a to ze všech stran. Zároveň musí být bezpečné pro majitele lodí, pro něž je molo jediný způsob, jak se k lodi dostat. I tyto podmínky Twinson splnil, má protiskluzovou úpravu, nedělá třísky jako dřevěná prkna a není tak nebezpečný ani pro bosé nohy. Díky složení je velice odolný, navíc nepotřebuje žádnou speciální údržbu, jako tomu je u mol dřevěných, která se musejí povrchově upravovat.

Realizace 
Pro realizaci přístavního mola jachtařského klubu byla použita mandlově béžová barva materiálu Twinson a bylo třeba pokrýt plochu mola o rozloze 115,7 m². Vzhledem k netradičnímu povrchu, na který se Twinson pokládal, byla instalace poměrně náročná. Díky absenci pevného podkladu bylo nutné využít standardní podkladové profily se speciálně svařenými výztuhami, tak aby se podklad neprohýbal. Vzhledem k tomu, že montáž probíhala přímo nad vodní hladinou a podklad i kotvící piloty byly velmi kluzké, byla práce na molu poměrně nebezpečná, zejména kvůli neustále potřebě elektricky napájených montážních nástrojů.

Vynikající alternativa 
Realizace přístavního mola u jezera Balaton je dokonalým příkladem všestrannosti materiálu Twinson. Díky neklouzavému povrchu a odolnosti proti mechanickému poškození a také všudypřítomné vlhkosti je ideální právě pro tento povrch. Stejně tak je vynikající alternativou tvrdým exotickým dřevům a lze jej použít pro terasy, lemy bazénů či zahradní schody nebo cesty. Tvůrcům projektů dává prostor pro realizaci v různých prostředích, neboť je nabízen v osmi barevných odstínech - mandlově béžové, olivově zelené, meruňkově hnědé, lískově hnědé, kůrově hnědé, drnově hnědé, lékořicově černé a kamenně šedé. Výhodou je možnost jeho modelování do nejrůznějších geometrických tvarů. Materiál je stoprocentně recyklovatelný a borovicové dřevo, které je jeho součástí, má původ v trvale obnovovaných lesích a nikoliv v ohrožených deštných pralesech, jako je tomu u exotických tvrdých dřev.

> Více informací o materiálu Twinson naleznete také na www.deceuninck.cz
> Realizaci provedla společnost AG Fenster - www.agfenster.hu

Související články